Аутотрансплантація

Аутотрансплантація представляє собою пересадку кісткової тканини самого пацієнта, що застосовується для збільшення кісткової тканини в ширину та висоту.

Операція проводиться в два етапи:

at-1Вибирається ділянка, з якої буде взято матеріал кісткової тканини. Найчастіше це область підборіддя , тіло або відросток щелепи.

На місці пересадки спеціальним інструментом відділяються ясна, частина кісткової тканини кріпиться біосумісним з організмом гвинтом, засипається крихтою кісткової тканини, після чого накладається мембрана і шви на ясна.

Такий метод остеопластики є найбільш оптимальним, оскільки власна кісткова тканина приживається значно швидше і не відторгається.

Як правило, кісткову пластику проводять у поєднанні з місцевим знеболенням або медикаментозним сном. Якщо на місці відновленої кістки планується установка дентального імпланту , процедуру по установці протеза можуть проводити одночасно, або через деякий час в залежності від обсягу відсутньої кісткової тканини. У другому випадку недостатня висота кісткової тканини змушує витримувати термін не менше 4-6 місяців до моменту імплантації.

Як проходить процедура трансплантації кісткової тканини?

at-2Якщо в якості кісткових матеріалів фахівцем і пацієнтом обрані аутотрансплантати, тобто кістка самого пацієнта, то спочатку хірург визначає місце, звідки буде зрізана частина кістки. Як правило, забір шматочка кістки , відповідного до розмірів відновлюваної ділянки , беруть в нижній щелепі за 8-ми зубами, або в області підборіддя. Місце, звідки була пересаджена кістка, заповнюється кістковопластичними матеріалом, зашивається і повністю відновлюється, при цьому контур щелепи ніяк не змінюється.

Другий етап вже являє собою безпосереднє нарощування донорської кістки. Матеріал може бути прямокутної, круглої форми або у формі стружки. Шматок кісткової тканини приєднують спеціальними мініатюрними гвинтиками до основної кісткової тканини в області дефекту, у якій попередньо роблять отвори для проростання через неї в блок нових судин і поліпшення кровопостачання блоку. У місцях з’єднання кісток насипають крихту кісткової тканини або кістковий замінник, після чого ясна ретельно зашивають. За рахунок використання власної кістки приживлення відбувається досить швидко, а випадки відторгнення кісткової тканини при правильному проведенні процедури практично не зустрічаються. Під час кісткової пластики можуть використовуватися і штучні кісткові матеріали, які також мають гарну приживлюваність.

Як правило, аутотрансплантат і кістковопластичниий матеріал заміщається новою молодоїюкісткою через 3-6 місяців.

Протипоказання до кісткової пластики.

Основними протипоказаннями до проведення нарощуванню кістки є:

 • гострі запальні захворювання порожнини рота;
 • імунодефіцитні стани;
 • остеопороз (захворювання кісток);
 • онкологічні захворювання;
 • вік пацієнта (стоматолог проводить більш ретельне обстеження порожнини рота у пацієнтів, вік яких перевищує 50 років);
 • період вагітності і лактації;
 • захворювання крові;
 • психічні захворювання.
Основні рекомендації після операції.

at-6Важливо пам’ятати, що успіх операції залежить не тільки від кваліфікації стоматолога, обраної методики і матеріалів, а й від виконання всіх лікарських рекомендацій пацієнтом. Негативно можуть позначитися на загоєнні тканин погана гігієна порожнини рота, нехтування ліками, шкідливі звички.

Протягом декількох днів після кісткової пластики не рекомендується пережовувати їжу на оперованому місці , пити через соломинку. Необхідно обережно полоскати рот і чистити зуби , а також ретельно проводити призначені лікарем гігієнічні процедури. У перший день слід приймати прохолодну їжу, щоб уникнути опіку або кровотечі.Під час сну слід використовувати кілька подушок, щоб голова була піднята. Спати рекомендується на спині або на протилежній стороні.

Для зменшення болю та набряку стоматолог порекомендує знеболюючі засоби, які необхідно приймати за приписом фахівця. Набряк — це нормальне явище після операції, який особливо виражений на другий-третій післяопераційний день. Нерідко, щоб уникнути виникнення інфекції, стоматолог також може прописати антибіотики.

Після операції курцям настійно рекомендують утриматися від шкідливої звички як мінімум в перший тиждень. Всім пацієнтам на цей період слід відмовитися від прийняття гарячої ванни, відвідування лазні або сауни, занять фізичними вправами, вживання алкогольних напоїв. Важливо також уникати переохолодження.

Також після проведення остеопластики нормальними станами протягом деякого часу є ниючі болі в щелепі, вухах, голові або шиї, ускладнене відкривання рота.

Ознаками ускладнень, при яких необхідно якомога швидше звернутися до лікаря, є сильний біль, при якому не допомагають ліки, оніміння щелеп, що триває більше 4 -х годин після операції, виражений набряк, що ускладнює ковтання і відкривання рота, температура понад 37,5 С.

І все ж при дотриманні всіх правил процес регенерації кісткових тканин буде проходити набагато безболісно, швидше і ефективніше.

Назад до Кісткової пластики

 • Наша адреса

  Україна, м. Вінниця
  мкрн. Поділля
  вул. Зодчих 20

 • Графік роботи

  Пн - Пт: 9:00 - 20:00
  Субота: 10:00 - 15:00
  Неділя: Вихідний

 • Телефони

  Тел: +380(98)887-66-88
  Тел: +380(432)68-34-40
  Тел/факс: +380(432)68-34-68

 • Пошук по сайту

 • Соціальні мережі

Посміхайтеся світу і він посміхнеться до Вас!