Синус-ліфтинг

Синус-ліфтинг — це операція з відновлення об’єму кісткової тканини, що дозволяє сформувати в порожнині рота людини оптимальні умови для установки зубних імплантатів , завдяки створенню надійної опори для них. Синус-ліфтинг Ви можете зустріти і під іншою назвою — підняття гайморової пазухи.

Причини для проведення операції підняття дна гайморових пазух (синус-ліфтинг):

Усередині верхньої щелепи людини розташовуються порожнечі (пазухи), пов’язані з порожниною носа, які називаються гайморові пазухи. Зсередини вони покриті слизовою оболонкою. У деяких людей дно гайморової пазухи може розташовуватись трохи вище або нижче звичайного середнього рівня. У тих випадках, коли дно пазухи розташовується дуже низько, щодо ротової порожнини, обсягу щелепної кістки може виявитися недостатньо по висоті для установки імплантату. У цих випадках необхідно піднімати дно гайморової пазухи, збільшуючи обсяг кісткової тканини.

sl-3Існує і ще одна проблема, коли кісткова тканина, після видалення зуба, зменшується, убуває і втрачає свій обсяг. У зв’язку з цим, місця по висоті на щелепній кістці може виявитися недостатньо для установки імпланту. У перерахованих випадках необхідно нарощування кісткової тканини. Важливо зрозуміти, що кісткова тканина додається не в самій гайморовій пазусі, а під її слизовою оболонкою. Тобто, цілісність гайморової пазухи не порушується, а вона тільки зменшується в об’ємі, причому збільшується відстань від краю щелепи до неї, тим самим створюється місце для установки імплантату. Особливо ефективна така процедура, якщо існує сильна атрофія бічних відділів верхньої щелепи. Збільшення, завдяки синус-ліфтінгу, кісткового масиву, дає можливість використання довших імплантатів, тобто, зуби на них можуть витримувати великі навантаження, повністю нормалізується функція жування.

Методика проведення підняття дна гайморових пазух (синус-ліфтинг) передбачає:

 • Синус-ліфтинг закритий (м’який);
 • Синус-ліфтинг відкритий.

sl-4Закритий (м’який) синус-ліфтинг виконується спільно з операцією імплантації, коли кількість кісткової тканини до дна гайморової пазухи складає більше 4-х міліметрів, тобто, щоб встановити імплант необхідно невелике нарощування кістки. Починається операція з препарування кісткового ложа для установки імпланту. Спочатку формується отвір під імплант на всю його довжину, причому, воно не доходить на 1-2 міліметри до дна гайморової пазухи. Через цей отвір за допомогою спеціальних хірургічних інструментів — кісткових компресорів — дно гайморової пазухи переміщується і в нього вводиться кістковопластичний матеріал. Завдяки цьому дно гайморової пазухи підводиться на висоту необхідну для імплантації, а потім в отвір встановлюється імплантат.

При висоті кісткової тканини менше 4-х міліметрів, застосовується відкритий синус-ліфтинг. Це може бути самостійна процедура, яка передує установці імпланта, а може виконуватися спільно з імплантацією. Суть цієї методики полягає в тому, що зі сторони бічної стінки гайморової пазухи на слизовій оболонці порожнини рота робиться невеликий надріз, щоб створити доступ до кісткової тканини. Потім, на стінці пазухи вирізається невеликий фрагмент, який укладається на дно пазухи разом зі слизовою оболонкою, формуючи тим самим більш високий, новий рівень дна. Отриманий простір заповнюється спеціальним кістковопластичним матеріалом. Стінка пазухи, на якій було вирізано фрагмент тканини, закривається спеціальною мембраною, після чого операційна рана зашивається.

sl-5Тривалість такої операції становить близько однієї години, проводиться вона під місцевою анестезією, іноді на тлі медикаментозного сну. У випадках, коли висота кісткової тканини становить, як мінімум, три міліметри, імплантати можна встановлювати безпосередньо спільно з операцією, оскільки такої кількості кісткового матеріалу цілком достатньо для первинної фіксації імплантату.

Встановлюють імплантат, просвердлюючи наявну кістку між краєм кісткового гребеня щелепи і дном пазухи, з подальшою установкою імплантату.

Імпланти, які були встановлені спільно з операцією синус-ліфтингу, можна розкривати і починати навантажувати, приблизно, через 6-9 місяців. Поступове навантаження дає можливість кістковій тканині зміцніти, дозволяє стоматологу оцінити стан імплантату, перш ніж виготовляти постійну ортопедичну конструкцію. Якщо встановлювати імплантати одночасно з операцією синус-ліфтингу неможливо, рекомендується встановлювати їх через 4-6 місяців після неї, коли сформується достатній для їх установки обсяг кісткової тканини.

Рекомендації для пацієнта після операції синус-ліфтингу:

Якщо синус-ліфтинг проводив кваліфікований і досвідчений фахівець, то ризик отримання ускладнень мінімальний. Але щоб уникнути можливих ускладнень, стоматологи нашої клініки рекомендують в післяопераційний період дотримуватися простих правил:

 • Утриматися від пірнання у воду;
 • Утриматися від польотів на літаку;
 • Не сякатися протягом місяця;
 • Не вживати напої через соломинку;
 • Кашляти і чхати тільки з відкритим ротом, прикриваючись носовою хусткою;
 • Виключити тверду їжу з раціону харчування;
 • Не курити.

Ці прості правила допоможуть вам уникнути зміщення кісткового матеріалу, інфікування та подальшого запалення області, над якою проводилася операція синус-ліфтингу.

Назад до Кісткової пластики

 • Наша адреса

  Україна, м. Вінниця
  мкрн. Поділля
  вул. Зодчих 20

 • Графік роботи

  Пн - Пт: 9:00 - 20:00
  Субота: 10:00 - 15:00
  Неділя: Вихідний

 • Телефони

  Тел: +380(98)887-66-88
  Тел: +380(432)68-34-40
  Тел/факс: +380(432)68-34-68

 • Пошук по сайту

 • Соціальні мережі

Посміхайтеся світу і він посміхнеться до Вас!