Незнімне протезування

Незнімне протезування – це спосіб кріплення протеза, при якому пацієнт не має можливості самостійно його зняти. Сюди відносяться одиночні коронки або мостовидні протези (декілька коронок), які фіксуються на зубах на тривалий термін. Зубні коронки виготовляються з металокераміки або безметалової кераміки. Металевий каркас додає конструкції особливу міцність, а найтонший шар фарфорової кераміки — здоровий і природний колір зубів. Своєчасна установка коронок збереже зуб від подальшого руйнування і додасть Вашій посмішці відвертість.

Металокераміка. Найбільш поширеною ортопедичною конструкцією є металокераміка. Вона використовується в тих випадках, коли руйнування зубу настільки велике, що забезпечити міцність конструкції можна лише з використанням жорсткого, але в той же час легкого, ажурного металевого литого каркасу. Каркас металокерамічного протезу виготовляється з кобальто-хромового сплаву. Зовні металокераміку покривають міцною і високоестетичною керамікою. У якості каркасу може використовуватися дорожчий сплав з вмістом золота і платини — так звана «кераміка на золоті».

Безметалова кераміка Поряд з металокерамікою активно застосовується технологія виготовлення безметалової кераміки. Безметалова кераміка, тобто коронка, яка виготовлена з цільнокерамічної маси, відрізняється максимальною естетикою при збереженні високих функціональних властивостей, необхідних для здійснення жувальних і інших навантажень. Головною відмінністю безметалової кераміки є «живий блиск», оскільки зовні вона практично не відрізняються від живих зубів. Необхідно відзначити, що коронки з безметалової кераміки коштують дорожче, ніж конструкції з металокераміки.

Вкладки. В разі незначного руйнування жувальних зубів рекомендується, по можливості, зберегти зубні тканини і замість коронок встановити вкладки. Така технологія називається — мікропротезування за допомогою вкладок. При виготовленні вкладки з високоміцної безметалової кераміки, вона зовні не відрізнятиметься від навколишніх тканин зуба і прослужить Вам набагато довше, ніж звичайна пломба.

Переваги керамічної вкладки перед звичайною пломбою:

 • Керамічна вкладка не має «терміну придатності»;
 • Пресована кераміка це матеріал, що за своїми характеристиками    більше усього подібний до емалі зуба;
 • Вкладку можна припасувати з високою точністю, тобто вирівняти усі  границі змикання з тканинами зуба;
 • Можливість уникнення виникнення нависаючого краю.

Вініри (накладка на передню поверхню зуба)– тонкі керамічні пластинки, що покривають передню поверхню зуба товщиною 0,5-0,7 мм. Таким чином зовнішня сторона зуба відновлюється за допомогою кераміки, а внутрішня залишається без змін. Відновлення естетики передніх зубів можна здійснити за допомогою керамічних вінірів — тонких накладок, які міцно приклеюються на передні зуби.

Цирконієві коронки вважаються найбільш прогресивною технологією сучасного протезування зубів. Великим плюсом є відсутність металу — кераміка з оксиду цирконію його не містить, складається повністю з кераміки. Цей матеріал набагато міцніше, ніж металокераміка. Коронки на основі оксиду цирконію володіють ще однією важливою якістю — ними можливо протезувати зуби без видалення нерва за рахунок невеликої товщини коронки. Це дозволяє мінімально обточувати зуб, тим самим запобігаючи можливі запальні ускладнення з боку пульпи зуба. Незначна вага безметаллових коронок істотно знижує навантаження на опорні зуби або імпланти.

Назад до Протезування

 • Наша адреса

  Україна, м. Вінниця
  мкрн. Поділля
  вул. Зодчих 20

 • Графік роботи

  Пн - Пт: 9:00 - 20:00
  Субота: 10:00 - 15:00
  Неділя: Вихідний

 • Телефони

  Тел: +380(98)887-66-88
  Тел: +380(432)68-34-40
  Тел/факс: +380(432)68-34-68

 • Пошук по сайту

 • Соціальні мережі

Посміхайтеся світу і він посміхнеться до Вас!